MASAŻE

 

    Drenaż limfatyczny to rodzaj specjalistycznego masażu, który wspomaga odpływ chłonki z opuchniętych kończyn. Stosowanie technik przepychająco - tłoczących powoduje usprawnienie przepływu limfy. Drenaż wykonywany jest ręcznie. Poprawia krążenie krwi, pomaga odprowadzać nadmiar wody z tkanek, likwiduje obrzęki, uczucie ciężkich oraz zmęczonych nóg. Szczególnie dobre efekty daje u osób, które intensywnie ćwiczą, co dodatkowo pomaga w odprowadzaniu uwolnionych toksyn. Jest wskazany przy zaburzeniach gospodarki wodnej, mineralnej, hormonalnej, obrzękach i zastojach limfatycznych. Ponieważ poprawia krążenie, jest bardzo wskazany dla osób wykonujących pracę wymagającą długotrwałego stania lub siedzenia. Po zabiegu odczuwa się odprężenie i lekkość.

    Masaż tkanek głębokich ma na celu rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni. Wykonywany jest bardzo powoli palcami, kostkami palców, pięścią, dłońmi, przedramieniem i łokciem, siła nacisku dobierana jest indywidualnie do aktualnego stanu napięcia mięśni.

    Terapia punktów spustowych jest techniką polegającą na znalezieniu bolesnego punktu, na przykład aktywnego punktu spustowego, uciśnięciu tego punktu i znalezieniu bezbolesnego ułożenia dla tego mięśnia.

    Masaż sportowy dotyczy najbardziej obciążanych w czasie treningu mięśni, jest pomocny w przyspieszeniu odnowy organizmu po dużych obciążeniach treningowych.

    Masaż antycellulitowy ma na celu poprawę ogólnej i miejscowej przemiany materii, stymulacje mikrokrążenia i odtoksycznienie podskórnej tkanki tłuszczowej.

    Masaż wspomagający odchudzanie ma za zadanie zmniejszenie grubości podskórnej tkanki tłuszczowej poprzez pobudzenie ogólnej i miejscowej przemiany materii. Dzięki temu masażowi następuje poprawa krążenia krwi, odprowadzania toksyn z tkanek oraz poprawa elastyczności skóry.

    Masaż bańkami chińskimi zaliczany jest do masaży próżniowych, który między innymi pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, poprawia elastyczność
i jędrność skóry oraz wspomaga usuwanie cellulitu.

 

 


Kontakt

Centrum Terapii Fascia ul. Swobodna 37,
Pasaż Zielińskiego, stoisko 11.10
50-088 Wrocław
665 252 064
maria.centrumterapiifascia@gmail.com